Akademia Piłkarska "ZIOMKI" Rzeszów

“...I TO UCZUCIE GDY WCHODZISZ NA BOISKO I NAGLE PRZESTAJE ISTNIEĆ WSZYSTKO”

Wspierają nas:

środa, 02 maj 2018

Kolejny bardzo udany turniej rocznika 2010!

We wtorek, 1 maja 2018 roku 8-letnie Ziomki pod opieką trenera Dawida Bartusia udały się na I Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Nowy Żmigród. W mocno obsadzonym turnieju wystąpiło aż 17 zawodników naszej Akademii, których to trener podzielił na dwa równe zespoły.

Zespół AP Ziomki I Rzeszów rozpoczął turniej od bardzo słabego meczu z dobrą drużyną Tarnovii Tarnów przegrywając aż 1:6. Kolejne mecze były zupełnie inne, chłopcy podeszli do nich bardzo ambitnie, z dużym zaangażowaniem, prezentując już to co naprawdę potrafią. Zwycięstwo z drużyną Global Soccer Jasło 2:0 oraz remis 1:1 z AP Sanok sprawiły, że ostatni mecz w grupie z mocnym Beniaminkiem Krosno był decydujący w walce o półfinały. Ten mecz wygraliśmy 2:1, po bardzo zaciętym pojedynku, co ostatecznie dało nam 2 miejsce w grupie i możliwość gry o finał.

W grupie B swoje spotkania rozgrywali chłopcy z zespołu AP Ziomki II Rzeszów. Pierwszy mecz z AP Jasło rozpoczął się nie najlepiej, ale pomimo wyniku 0:2 Ziomki odwróciły losy spotkania i zwyciężyły 3:2, strzelając decydującą bramką w ostatnich sekundach. Następnie wygrywamy z Wisłoką Błażkowa oraz Tempem Nienaszów. Ostatni mecz graliśmy o miano najlepszych w grupie, tutaj musieliśmy uznać wyższość Bardomedu Krosno, przegrywając 3:5.

Oba mecze półfinałowe z udziałem Ziomali to bardzo wyrównane pojedynki, gdzie z każdej strony można było oglądać zarówno piękne akcję, jak i twardą męską grę (pomimo wieku młodych zawodników). Ziomki I w regulaminowym czasie gry zremisowały z Bardomedem Krosno 2:2 i niestety w karnych przegrały walkę o finał 4:5, drugi półfinał to zwycięstwo Ziomków II z Tarnovią Tarnów. Niewiele zabrakło i mielibyśmy finał Ziomki vs Ziomki.

Mecz o 3 miejsce trzymał w napięciu do samego końca. Ziomki I zwyciężyły po rzutach karnych z Tarnovią Tarnów, zaś Ziomki II drugi raz tego dnia musiały uznać wyższość chłopców z Krosna i zakończyły turniej na drugim miejscu.

31682532 1700919776613553 2823877435898986496 n

Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Kajetan Kozłowski z AP Ziomki I Rzeszów.

Kajetan Kozłowski

 

Podsumowując, bardzo dobra postawa obu zespołów Ziomków. Cieszy to, że każdy z chłopców biorących udział w turnieju był w stanie zaprezentować się z dobrej strony na tle wymagających przeciwników pokazując, że z miesiąca na miesiąc czyni duże postępy. AP Ziomki 2010 to nie 8-10 chłopców grających w turniejach, to prawie 30 osobowa grupa dzieci, w której każdy chłopiec jest ważny i się rozwija! Gratulacje dla chłopców, trenera oraz rodziców!

Wyniki spotkań w grupach:

grupa A
AP Ziomki I Rzeszów - Tarnovia Tarnów 1:6
AP Ziomki I Rzeszów - Global Soccer Jasło 2:0
AP Ziomki I Rzeszów - AP Sanok 1:1
AP Ziomki I Rzeszów - Beniaminek Krosno 2:1

grupa B
AP Ziomki II Rzeszów - AP Jasło 3:2
AP Ziomki II Rzeszów - Wisłoka Błażkowa 10:0
AP Ziomki II Rzeszów - Tempo Nienaszów 1:0
AP Ziomki II Rzeszów - Bardomed Krosno 3:5

Półfinały
AP Ziomki I Rzeszów - Bardomed Krosno 2:2 (karne 4:5)
AP Ziomki II Rzeszów - Tarnovia Tarnów 1:0

Mecz o 3. miejsce
AP Ziomki I Rzeszów - Tarnovia Tarnów 2:2 (karne 3:2)

Finał
AP Ziomki II Rzeszów - Barnomed Krosno 1:3

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. BardoMed Krosno
2. AP Ziomki II Rzeszów
3. AP Ziomki I Rzeszów
4. Tarnovia Tarnów
5. Beniaminek Krosno
6. AP Sanok
7. AP Jasło
8. UKS "Tempo" Nienaszów
9. Global Soccer Academy
10. "Wisłoka" Błażkowa

Czytany 460 razy
Facebook

Z życia akademii

Licznik odwiedzin

67426

 

Wszelkie prawa zastrzezone Ziomki.eu


Realizacja